3DH – Jedlová

Člověk se ani nestihl oklepat z prvního závodu na Meziboří a už tu sepisuju report z druhého. Ten se jel na Jedlové v Jiřetíně. Stará, známá, dobrá trať, která už v 3DH cupu nemůže chybět. Trať se moc nemění, jen se víc a víc vyjíždí, takže je rok od roku krapet ostřejší. Pro mě osobně je to jedna z nejoblíbenějších “minutovek”. Je tu totiž vše: skoky, kameny, kořeny, klopenky, odkloněný zatáčky a rychlý i pomalý pasáže. Škoda, že není dvakrát tak delší.

_DSC0458

Bohužel i přes skvělé počasí, které vyšlo na jedničku letos dorazil na závody necelá stovka jezdců. Kde jste všichni byli? Takhle by to teda nešlo : ) Holka dorazila jen jedna, Martina Očadlíková, která se s tratí poprala ve velice solidním čase 2:18, přestože neměla vlastně konkurenci a nemusela to moc hrotit. Masterů přijelo taky málo, na startovním poli se sešlo šest “dědků”. Všem ukázal záda Milan Čížinský, který si se svojí novou Santou evidentně dobře rozumí. Druhé místo bral Martin Pajma a třetí Jirka Hasič Knap. Časy byly: 1:49:62, 1:52:22, 1:52:32.

_DSC0626

V Kategorii Juniorů už byla lepší účast. 25 Junáků se pokusilo porazit letošního suveréna Martina Lébla z Krabcycles teamu. Nicméně Martin jen potvrdil svou formu a zalítnul třetí nejrychlejší čas dne v průřezu všemi kategoriemi. Čas 1:41:41 se nepodařilo překonat tedy ani Danu Liškovi (AGangbikes), který se s tratí popral za 1:46:67. Třetí místo bral letos teprve 15ti letý Šimon Mánek (Bikestrike.com), který na svůj věk zajel taky moc pěknej čas 1:47:86. Jestli Šimona nezbouchna nějaká rošťanda, tak by z něj něco určitě mohlo být : )

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zbývá nám tu kategorie fullů. Tam je to letos klasika, bitva o první pozice mezi Kouleczem (Honza Čepelák – Krabcycles),  Růžovákem ( Hynek Strouhal – CCC Cycling club CV) a Zeleňákem (Lukáš Studnička – 101 Underground riders). Nakonec v tomto pořadí i dojeli s časy: 1:37:85 – 1:41:03 – 1:41:61. Musím teda říct, že na první pětku je fakt radost se dívat jak jedou. Zajímavý třeba je rozdíl stylu ježdění mezi Kouleczem a třeba Růžovákem. Určitě doporučuju se na ně jít někdy mrknout na trať. Ve fullech se jela vložená kategorie HT, kterou vyhrál Štěpán Laurin s časem 1:54:26.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celé závody proběhly bez velkého zádrhelu, časomíra makala jak má, pivo a malinovka tekly proudem, na trati i podél tratě se bylo na co koukat, takže prostě výborná sobota :)

Za 3DH cup musím poděkovat sponzorům, bez kterých by to nešlo: SPOKE.CZ, MEATFLY, BIG SHOCK!, HAVEN.CZ, 101 Underground, RaceBike, Krab Cycles, Katmar, Maxxis.

Výsledky jsou ke stažení zde: Výsledky

V případě zájmu mohu poslat fotky v plné kvalitě.

1ks fotografie … 50kč

10ks fotografií … 300kč (můžeš se složit s kámošem, není to omezené na jednoho bikera)

o fotky mi pište na mail: kubajsz@gmail.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *