3DH Mezák – race


Sezona začala! Konečně. Ve čtvrtek jsme s Pavlem dali konečně dokupy kola, naladili jsme teamový hadry a stickerky, aby se v pátek mohlo vyrazit směr Meziboří. V pátek ještě lehce poladit obytku, fastshopping v tescu, tak jak to umíme jen my ( http://vimeo.com/22081636 ) a hurá na race. Musím podotknout, že cestování v nejvíc polepený obytce ever stojí fakt za to. Pavel byl chudák trochu vyplašenej z toho, jak to všechno bude probíhat. Přeci jen letos byl podruhý na kole a v životě asi tak po osmý, všehovšudy. Ikdyž vyplašenej jsem byl i já z toho, jak moje nově nafásnutý kolo od kluků z flowbikes.cz pojede.

Fronta na lano nasvědčovala tomu, že účast bude fakt velká. Což se potvrdilo v sobotu, kdy na startovní listině bylo necelejch 300 závodníků. Ani jsme v pátek nestihli moc jízd, ale ono to stačilo. Trať na mezáku mě fakt baví. Boule, hodně zatáček, šutry, kořeny a všechno ve špídu. Kolo od flowbikes toho snáší hrozně moc, je to takovej tank, takže zkouším různý vylomeniny jako třeba odrazit se do volnejch šutrů atd. A kupodivu to i vychází. Pavel to drží taky solidně. Takže si večer můžem dát zasloužený pívo a pokochat se tím, jak se třeba najíždí na nájezdy z prken. Vskutku podívaná.

Raceday, sluníčko, vedro, tuna lidí. Párty v pátek byla vydatná, což je celkem i vidět na některých zúčastněných. Rudenko opět za mikrákem. Někdo ho fakt nemusí a někdo ho má rád. Mě osobně jeho spíkrování fakt baví. Zajímavý je, že problémy se startem a harmonogramem mají většinou lidi, co jezdí už x let a nováčci s tím ani problém nemají? Osobně jsem se nechal ale první kolo zmanimupolovat kaštanem, kterej mě vyplašil, že jedu mezi prvníma. Opak byl pravdou. Tak jsem si to aspon ještě jednou vočíhnul cestou dolů. Remcat na organizaci je dycky jednoduchý. Já ale smekám klobouk před klukama, že ukočírovali i tak početný pole závodníků. Škoda jen toho pádu, kterej narušil druhé kolo.

Jinak já byl v kvaldě devátej a v závodě 11. Pro mě celkem uspokojivej výsledek na to, že jsem letos na DH ještě neseděl. Pavel zajel v kvaldě čas 1:43 a v závodu 1:46 s pádem. Což si myslím, že je hodně dobrej výsledek a v počítám s tím, že v Rokytnici to pořádně podrží! Jinak velká gratulace Kouleczovi, kterej to celý vyhrál. Má to v paži! Kaštan dovezl do Děčína vítězství a tak si myslím, že se to celý i tak nějak povedlo.

A aby toho nebylo málo, tak jsem v neděli jel se s Davidem Vepřekem a.k.a. swichem pofotit něco málo do děčínských luhů a hájů. Raději to nebudu specifikovat, jelikož jsme tak nějak jezdili po místech, kde bylo přeškrtnutý kolo. A zelení by mi to pak mohli přičíst k otevřenýmu učtu, kterej už takle splácím kvůli bouřnáku. No videjko i fotky jsou tady. Takže enjoy!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *