AGang Ninja 3.0 – Testride

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

English version is right here.

Od podzimu jsem nebyl pořádně na kole a v tomhle počasí, které tu teď je, to byly celkem muka. Naštěstí se mi před víkendem dostala do ruky kola na zajetí – AGang Ninja DH team a AGang Ninja 3.0. Co vám budu povídat, vytáhlo mě to ze splínu, kterej na mě padal s myšlenkou, že si další víkend nezajezdím.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Musím se přiznat, že jsem byl fakt zvědavej, jaká Ninja 3.0 bude. Kolo se svými zdvihy 170/170mm řadí mezi Freeriďáky, ale na první pohled vám bude jasné, že by se na ní mělo šlapat i do kopce. Jasným znakem toho je teleskopická sedlovka a dvojpřevodník. Taky se přiznám, že když jsem o téhle specifikaci slyšel poprvé, tak mi to přišlo jako nesmysl. O to víc jsem byl zvědavej, jaký to kolo bude.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vytáhl jsem ho tedy na děčínskej Sněžník. Startoval jsem z nejnižšího bodu v ČR 135m nad mořem a drápal jsem se na rozhlednu, která je cca v 730m.n.m. Bál jsem se … Bál jsem se, že to bude dřina a že si to neužiju. Nastavil jsem si tlumení podle váhy, což je obrovská výhoda vzduchového pérování a šel jsem do toho. Po pár metrech jsem zjistil, že to asi takovej problém nebude. Přitvrdil jsem tlumič jednoduše díky páčce na boku expanzky, hodil jsem vepředu malej převodník (22z.) a frčel jsem si up the hill.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolo díky svému robustnímu rámu, který je ze stejných trubek jako Ninja DH, je tuhé a při záběru skvěle jede. Není to švihoun jako třeba Patriot, ale vyjede s ním i prudší, delší stoupáky a nevemete si při tom život. Příjemnou vychytávkou je pak teleskopická sedlovka s ovládáním z pod sedla. Tím, že tohle kolo je spíš o tom, že jede do dlouhýho kopce a dlouho z kopce, tak nepotřebujete ovládání na řídítkách a nemáte tak zbytečnou kabeláž, která mě osobně štve.

DCIM100DRIFT

Cestu na Sněžník jsem si docela užil. Stavil jsem se ještě na takovém menším pumptracku, kde jsem kolo prubnul na utáhlých zatáčkách a menších dvojáčkách. I tam se Ninja cejtila jako ryba ve vodě. Celej tenhle test jsem se snažil tak nějak dokumentovat na video. Nejvíc jsem toho chtěl natočit od rozhledny směrem dolů. Scenář jsem měl jasně určenej, jenže … To se vám tak rozjedu od shora s tím, že si zastavím na nějakým pěkným místě. Takže jedu, hudba v uších, na traťi tak akorát příjemně slizskej povrch, kolo si chroustá. Já se směju. Užívám si to. A najednou jsem pod kopcem. Úsměv od ucha k uchu, koukám od spoda na rozhlednu, která je zas tak 400 vejškovejch metrů nade mnou a v tu chvíli – Plesk! Vole, dyť si nic nenatočil, říkám si. No nic, bude muset stačit to, co jsem natočil cestou nahoru. Jsem vůl, ale když ono to jelo tak parádně dolu …

Čímž se dostávám k tomu, že to kolo nejen že jede do kopce, ale hlavně z kopce! Geoška je moc příjemná, na čísla se mě neptejte, ty mě nezajímaj. Řeším to pocitově. Kolo jde lehce do vzduchu, v zatáčkách krásně vede a zadní tlumič Monarch v kombinaci s Lyrikem vepředu tvoří sehranou dvojku. Brzdy Avid Code brzdí výborně a v podstatě jsem je nemusel ani zajíždět. O řetěz se stará napínák E*13 na dvouplacku, kterej funguje taky spolehlivě.

DCIM100DRIFT

Za mě teda není kolu moc co vytknout. Jo vlastně jedno by se možná dalo. Oranžová barva. Upřímně, když jsem kolo nakládal prvně do auta, říkál jsem si, že je to šílenost. Láska na první pohled to rozhodně nebyla. Ale jak jsem vytáhl kolo do lesa a různě ho pohazoval do trávy, mechu, vřesu … tak mu to slušelo víc a víc. Možná to bylo tím, že jsem začal objevovat její vnitřní krásu a na vnějšku mi přestalo záležet … no znáte to ne?

DCIM100DRIFT

No to je asi tak vše, emocí z toho kola mám hodně a kdybych vám je tu všechny měl napsat, tak mi stejně nevěříte. : ) Kdybych nepořizoval čistý enduro kolo a sjezďáka, tak je tohle jasná volba. Do bikeparku ideál, na skoky taky cajk a na pořádnej freeriding? Uplně nejvíc! Pro lidi, kteří bydlí u nějakýho pořádnýho kopce, je to podobné kolo snad i nutností. Vyjedeš na tom nahoru a dolu si to užiješ jak na DH bez obav, že tomu kolu ubližuješ. Což třeba u endurka mi ho je občas líto. Navíc třeba na 3DHčkový tratě tohle bohatě stačí … Takže asi tak : ) Hodně nerad ho budu vratcet …

Kompletní specifikace kola je zde: AGang Ninja 3.0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *