AGang Patriot 3.0 – postaveno

Tak konečně mi dorazila většina komponentů, na které jsem čekal pro stavbu kol a pomalu tak ladím a skládám. První kolo, které jsem dostavěl je AGang Patriot. Vycházel jsem ze sériového kola 3.0 a na tom jsem postupně vyměnil pár komponentů.

Začnu kokpitem. Sériové řídítka s představcem nahradil Spank kokpit, konkrétně řídítka Spank Spike 800race zkrácená na 760mm a lehký a super tuhý představec Spank Oozy v délce 50mm.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Další věc, kterou jsem vyměnil bylo sedlo. Musím se přiznat, že jsem sedla nikdy moc neřešil, ale po tom, co nám na sklad přišly tihle fešáci od XONu. Karbonové sedlo s váhou 160g, ale to nejpodstatnější je tvar tohohle sedla. Ti, co ho jezdí, na něj nedají dopustit a já jim to nevěřil a proto jsem otálel s pořízením. Za což se teď veřejně omlouvám své prdeli, která kvůli mé nerozvážnosti protrpěla středověk …

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No a pak přišel na řadu pohon. Přesmykač šel pryč a místo dvou převodníků jsem nasadil jen jeden. S profilovanými zuby od e*thirteen. Zkusil jsem tam dát 34 zubů, což je relativně těžkej převod, navíc v kombinaci s kazetou 11-36, která tam byla. Ale na Mount Everest se nechystám, takže zatím mě to nikterak neomezuje. Určitě jste si všimli pedálů Spank Spike. Bez nich už si svoje kolo prostě nedovedu představit :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Největší radost ale mám z nových kol Spank Oozy Trail. Trailové ráfky jsou o něco širší než předchozí Oozy a dokonce se povedlo u nich snížit trochu hmotnost. Ráfky by měly být brzo dostupné i u nás v rozměru 650b! Jen tak pro zajímavost, výměnou těchto kol za sériová a nasazením plášťů Ardent jsem ušetřil 820g :)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zbytek už je vesměs série, brzdy Avid Elixir Trail 7, teleskopická sedlovka vedená rámem Rock Shox Reverb, tlumič Monarch s jehličkovými ložisky Enduro, vidlice Rock Shox Revelation RL, kliky Sram, přehazka Sram X-9 no a to je asi vše. Váha celého kola je nyní 13,36kg což už je na takovýhle kolo se 140mm zdvihu celkem slušný.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Co se týče jízdních vlastností, tak po osedlání máte pocit, že pod sebou máte hračku, se kterou si užijite v podstatě kdekoli. A o to větší radost máte z toho, že si na něm dojedete kamkoli. Já nikdy nebyl na nějak dlouhý vyjížďky, ale s tímhle kolem, když nedám víc jak 30-40km, tak mám pocit, že to chtělo víc. Díky rozměru kol 27,5″ kolo totiž jede a přitom neztratilo na hravosti. Těžko se to popisuje a ještě hůř se tomu věří, což je mi uplně jasný. Proto doporučuju zajet si třeba na singltrek a tam si nějakýho Patriota půjčit a vyzkoušet :)

 

7 comments

  1. parádní kolo! jen mě štve ještě o trošku víc že v celý ČR nejsou Ska :-D

  2. Jo s náma prckama se moc nepočítá no :D A kdo zaváhal …

  3. Dal bych pryc ty Avidy, je s nima vic problemu, nez uzitku. Mel jsem chvili Elixir CR a nikdy vic.
    Navic by ti k tomu kolu pasovalo to, co jsem zvolil ja (barevne) – Hope M4 Red Limited edition spolecne s Red Floating Saw kotouci. Koukni po nich, jsou vazne skvele.

  4. Ahoj, mě tyhle avidy moc mile překvapily, takže je určitě nechám dokud se jim něco nestane :) A když bych pak kupoval něco novýho, tak asi XT od shitmana.

  5. Problem u tech Avidu jsou pistky. Uvidis casem. :)
    Jinak diky za inspiraci, asi si pordim ty riditka na MTB, barevne se mi budou hodit. :)

  6. Kolik měříš, že jezdíš “eSko”? Já jenom jestli jsem dost vysoký na eMko :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *