Finále ČP Rokytnice

Tak letos jsem si dal první a poslední závod českýho poháru. Rokytnici mám hodně rád. Sice na ní nerad jezdím závody, ale i tak mě to tam dost baví. Počasí letos přálo a zařídilo uplně ideální podmínky. Přes tejden to zmoklo a na víkend to schlo. Naštěstí to nevyschlo úplně, prach je tam hodně zrádnej.

Vyrazil jsem na sobotu, dopoledne jsem vzal foták a šel jsem s přítelkyní omrknout, jak to jezdí. Tak jsem rovnou něco málo potočil a nafotil. Omrk jsem novou pasáž, kterou nám na letoš připravil Týda a chvílema jsem se nestačil divit, co se na tý trati děje. Na odpoledne jsem už vyrazil s kolem a fakt mě to bavilo, jak snad zatím nikdy. Je tu spousta skoků, dobrejch zatáček, skoky můžeš tahat, tlumit, prostě bo – ží. Nová pasáž byla trochu oříšek, step up nebyl uplně zadarmo, ale šlo to.

V neděli už od rána šajní sluníčko. Závodníků je míň, než na 3DH cupu tři roky zpátky, čísla jsou nesmyslně až od stovky, no budiž. V elitě nás je 23 a síly jsou fakt vyrovnaný. Já semifinále jedu vobráceně, finále už méně vobráceně, ale nějak jsem z toho závodění vypad, takže čas 2:55 a ztráta na druhýho deset vteřin. Adam vyhrál o asi tři třídy. Kaštan zalítává konečně dobře a dává 4. flek. Píca z děčína je druhej v dědkách, Kryšot taky z Děčína je 3. v hobíkách. Takže pro nás úspěch. Jinak gratulace Mírovi Křížkovi, kterej vyhrál a vyhrál i celkově. V sobotu jsem s Mírou natáčel, takže na videu můžete vidět, kudma a jak jel.

Jinak když to shrnu, tak jsem z těch závodů trochu zklamanej. Teda z českýho poháru. Příjde mi, že třeba 3DH to má líp vymyšlený, jezdí tam víc lidí a je to celý víc v pohodě. Nicméně když si člověk jede zajezdit jen tak do takovýhohle parku, tak si to užije prostě víc no. 3 – 5 jízd mi prostě za neděli nestačí :) No dost remců, video a fotky níže. A za mojí fotku díky Hanysovi

Rokytnice CP on pinkbike.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *