KUbajsz.com upgrade

Vždy po novém roce mám takové nutkání to tu překopat. A letos mě to neminulo. Navíc se mi sešlo pár názorů, že tam ten vzhled byl trochu nepřehledný. A nebylo tam k dohledání spousta věcí. S novým designem by se vše ale mělo vyřešit.

Sice jsem zvolil poněkud “retro” vzhled neboli vzhled takovýho toho klasickýho blogu. Nicméně mi to přijde nejpraktičtější. Různé novodobé blogy jsou fajn a kdybych řešil třeba jen cestu portfolia, určitě bych šáhl po něčem jiném. Tenhle design ale nabízí dva sidebary, které umožňují různé funkce. Pro začátek hlavně seznam kategorií a archivu.

U archivu bych se na chvíli zdržel. Pokud si všimnete, začíná to lednem 2008, když jsem se poprvé pustil do vlastní tvorby stránek po třech letech úplně původní verze KUbajsz.com. Letos tedy začínám 4. rok wordpressování.  Za tu dobu moje stránky navštívilo více než 300.000 unikátních IP adress, od prvního článku uplynulo 1449 dnů, vydal jsem 309 článků, poslali jste 2899 a z toho je nejvíc komentů od JR. ! Gratulace! A ostatním děkuji za návštěvy.

Trochu jsem u té úpravy webu zabrouzdal do historie a musel jsem u pár věcí zamáčknout slzu. Například u bílé T4 plechovky, červeného Izimu, příprav bouřňáku a reportů ze závodů z něj atd atd. No třeba vás postranní lišta s odkazy na jednotlivé měsíce taky donutí zavzpomínat. :) Veškeré připomínky ocením, nicméně mé webmaster skillz jsou poněkud omezené, takže si nemohu dovolit kouzlení s grafikou. Ovšem kdyby mi s tím někdo chtěl pomoct, nebránil bych se :)

6 comments

 1. osobně bych ty dva sidebary spojil do jednoho, dal ho vpravo a hlavní sloupec s článkem nechal širší… vypadalo by to podle mě líp, čistěji… a sidebar s archivem třeba udělat jako rozbalovací menu, aby se to zbytečně nenatahovalo na vejšku… pokud to teda šablona umožňuje

  a usekaný rámečky u fotek taky nevypadaj dobře

 2. Sidebary zkusím, ale mně se to takle líbí. Navíc hlavní sloupec má 500px, což je taková nejběžnější šíře pro media.

  Archiv jsem nechal záměrně rozbalený, aby praštil do očí a lidi si do něj klikali.

  Ořezaný rámečky mě štvou, nevím jak na ně :/ A dal nemůžu přijít na to, jak to tu celý zrychlit, začíná to být nějaký pomalý. Proto uvítám každou radu jak na to :) Rozhodně děkuji za reakci na webu a né na FB. Komentářů tady si cením o moc víc :)

 3. ty ořezaný rámečky (a zdeformovaný náhledy) budou asi souviset s těma 500 pixelama… podle zdrojáku má obrázek nastavenej rozměr 200×200, takže do 500 se tři vejít nemůžou

 4. Ty jo, velikost jsem změnil, ale ta potvora se nějakým způsobem už jednou nahrála v té původní velikost. Z toho soudím, že každá další galerka by měla být v cajku. Vyzkouším hned večer, až nahodím nové fotky :)

 5. spíš bych řekl, že to bude záležitost šablony tý stránky a css, než velikosti vlastního obrázku

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *