Mčr Pec

Trochu jsem si počkal s reportem, byl jsem zvědavej, co se kde objeví a rád bych na to tak trochu reagoval. Takže to asi nebude uplně klasickej report typu: šlapal jsem, jelo to dobře, ale chyboval jsem a takže výsledek na hovno. No uvidíme, co mi vypadne z hlavy.

Pec pod Sněžkou. Nová trať, z čehož mi bylo jasný, že nemá moc cenu jezdit trenovat předem, protože se trať v průběhu ježdění bude hodně měnit. Viz loňskej bouřnák. Byl jsem ale zvědavej, hodně, jak to adam natáhl a jak to bude vypadat. Nebudu tady popisovat do detailu celou trat. Vršek byl bahení, samej kořen, pak šlapací část, pak krátká prudká část a pak super palba na louce. Takže v podstatě vše, co je třeba.

Nahoře se dle očekávání vyjíždí bahno, spíše bažiny, kterejm dost napomáhá déšt. A ted už bych si dovolil trochu reagovat na různé příspěvky. Bahno to bylo velký, ale pro všechny stejný. Projet se to dalo a dost svižně. Ještě v neděli se mi povedlo to projet skoro bez nutnosti šlapat nebo dávat nohy ven. Chce to jen trochu přemýšlet nad tím, kudy pojedete. Kořenů bylo požehnaně, což je paráda. Trochu na prdku byly dřevěný přejezdy, ale zase to bylo o tom, kdo na tom jak jel. Když na tom zabrzdíš, tak je jasný, že půjdeš na tlamu. 

Je to českej pohár, dokonce mistrovství a tak si to zasluhuje udělat těžkou trat. Což tahle bezpochyby na těhle podmínkách byla. A jestli se chceme přiblížit světu, resp. aspon evropě, jsou takovýhle záludný tratě zapotřebí. Jestli se to někomu nelíbí, tak může jezdit wbc a 3dh a nemusí se přeci cpát za každou cenu do první ligy, což by pohár měl bejt.

Zbytek tratě už takovej “kámen úrazu” nebyl a myslím, že nebyly nějaký problémy. Mě osobně se jako celek opravdu líbila a vrškem mi to dost připomínalo Val di Sole za deště. V kvaldě jsem jel bez šlapaní a byl jsem 12. s časem 3.20. Ve finálku jsem to chtěl přišlápnout, ale to nebylo dobrý a 3x jsem zastavil ve vrchní pasáži. Škoda. výslednej flek nestojí za zmínku, snad to vyjde příště. Jo a samosebou dík nitrovi za skvělou fotku !

Výborně zajel Marošák za kterym jsem jezdil i v treninku a bylo vidět, že mu trat opravdu sedí. Velkej comeback si dal i Filipmat.us, kterej při startu finále řval v lese za jízdy: Jako za mlada! Což se cení :D Jinak no, díky za depo Kenovi a érovi, všem za společnost a za pěknej víkend. Všem rejpalům vzkazuju, aby si zkusili uspořádat vlastní zavodní a pak se uvidí. A adamovi dík za skvělou další trať v ČR!

8 comments

  1. fík: no ty vole fakt, projel si ty první louže, my na tebe řvali a jen: “jako za mladaaaa!” :D sem byl odrovnanej z toho :D

  2. já spíš jen nechápu, jak se může někdo stát mistrem republiky, když vyhraje jeden jedinej závod. nebylo by snad lepší udělat nějakej průměr ze všech závodů? Nezávodím tak do toho tolik nevidím, ale myslim že ve světě to tak funguje, bo ne?

  3. kuba: ou, asi si pleteš mistrovství světa a světovej pohár. Jsou to naprosto odlišný podniky. Stejně tak jako je u nás mistrovství republiky a pak českej pohár. Vyhraj mistrovství, jsi mistr, vyhraješ pohár, jsi vítěz pohár nebo třeba daloby se říct šampion. :) Já bych řekl, že je to celkem spravedlivy a když je člověk hodně dobrej, tak je mistr i šampion, viz. třeba hill

  4. dík za upřesnění, todle sem nevěděl, jak říkám nezávodím. tak sorry za žvásty…

  5. kuba: já si taky myslim, že by se do toho měl započítat počet piv před závodem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *