Morewood Enza

Na http://dirtbiker.cz mi vyšel bikecheck mýho novýho oře, kterej je snad už definitivně dolazenej. Tak sem dávám ještě kompletní výčet co a jak na tom kole je.

Na “starý” kolena jsem se rozhodl si postavit pevňáka. Donutily mě k tomu spoty na ježdění, který jsou kolem Prahy. No a jelikož mám celkem dobrý přístup k různým vychytávkám, tak jsem se snažil si poskládat něco, co tu jen tak nejezdí. Proto jsem taky volil komponenty v modro- oranžové barvě.

Rám jsem si teda ulovil Morewood Enza, který jsou v republice snad jen dva nebo tři. Nejradši na něm mám disko trysko samolepky. Vidlice je klasika – Marzocchi DJ 1 model 2012. Váha nic moc, ale na to moje hranění ideál … No a dál jsem se snažil ladit komponenty tak nějak vyrovnaně v poměru cena/váha/odolnost. Hodně věcí mám od Spanku, jako třeba řídítka, představec a gripy.

Taky ráfky Spank Oozy, který jsou spíš na XC, ale nemohl jsem tý váze odolat (410g). Ráfky jsem si záplet na bílých drátech, oranžových niplích a nábojích od Fireeye, což je značka, která je opět k mání v ČR a za málo peněz nabízí mnoho muziky. Byly to moje první zapletený ráfky, tak doufám, že to něco vydrží.

Jako takovou úchylárnu tam mám bmx dirtový sedlo od Fireeye, který je v kombu se sedlovkou a celý to kombo váží pouhých 190g a stojí to pár drobáků.

Jinak kliky jsem nasadil Shimano SLX, levný, tuhý, pěkný. Tam nebylo moc co řešit. Přehazka saint se stará o řazení a samozřejmostí je napínák ShamanRacing Drake v barevný kombinaci modro-oranžová.

Pak jsem dostal od přítelkyně kultovní pedály Spank Spike, za který jsem fakt happy. No a brzdí mi to Hayes Stroker. Celý to kolo má takle něco málo pod 13kg. Což není žádná sláva, ale za ty peníze, co to stálo je to supr.

Kompletní výčet:

rám: Morewood Enza black 16″

vidlice: Marzocchi DJ 1 2012 100mm zdvih

kliky: Shimano SLX

Převodník: ShamanRacing BCD104 36z.

Napínák: ShamanRacing Drake bez nárazníku Přehazka a řazení: Shimano Saint

Náboje: Fireeye R-10 zadní a F20 přední

Dráty a niple: Fireeye

Pláště: Maxxis Larsen

Sedlo + sedlovka: Fireeye popsichle 190g komplet

Řídítka: Spank Spoon

Představec: Spank Spoon

Gripy: Spank Tweet Tweet

Brzdy: Hayes Stroker

Pedály: Spank Spike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *