Špindl opening weekend

Si tu tak sedím, vyškrábávám si poslední zbytky bahna z podnehtů a přemejšlím, co vám vlastně napíšu. Tenhle víkend byla otvíračka bikeparku ve Špindlu, kde se organizovaně odpaňovala nová sjezdová trať. A tak se tu slezlo pár zvědavců, aby si na ní taky trochu zaskotačili, dokud nebude uplně rozm****. :)

Takže ta nová trať jo. Tak ta je namotaná celá pod lanovkou. Nebudu popisovat celou trať, protože bych psal jen levá,pravá,levá, pravá a vypadalo by to tu jak politická schizofrenie. Vezmu to tedy obecně. Jsem rád, že konečně máme v ČR trať, za kterou se nemusíme stydět a na který by se z fleku mohl jet světák. Jo přesně tak. Ikdyž samozřejmě bylo zas spousta ohlasů, že je tam až moc zatáček, že to klouže atd. Hovno. O tom to právě má bejt. Hele na tý trati najdeš všechno, velký skoky, malý skoky, kořeny, klopenky, odkloněný točky, traverzy, šutry. A hlavně těžký technický pasáže. A co celý se jede od 4 minut vejš. Máš tu prvotřídní zázemí, který jsem nedokázal zařidit ani na Bouřňáku, skvělou lanovku a možnost jet na freeridovou trat, která je ted boží, rychlá a nebo na lávky.

Shrnuto podtrženo, Špindl je pro mě momentálně numero uno a smekám nad prací všech, kteří se na tom jakkoli podíleli. Ovšem nebyl by to špindl, kdyby tam nechcalo. A že chcalo hodně. Na trati se tam vyjely opravdový drážky, který nasávaly jak Dvořin v pátek večer, kořeny klouzaly víc jak potrubí Sylvie a celý to prostě bylo dost. Díky bohu v sobotu nebyla žádná párty a všichni v klidu spát už někdy kolem devátý. A tak byli všichni v neděli hrozně ready a mohli se pořádně poprat s anglickym počasím, který u nás začíná bejt na denním pořádku. Závod sám o sobě byl hodně o tom, jak to komu prostě sedlo a kolik měl možná i štěstí. Což bylo vidět i na časech, který byly od prvního adamovýho 3:55 až po nějakejch osm minut.

Adam cuknul vlastně o necelejch 20sec MRSNovi, kterej měl 4:13. Oba dva totiž už nepijí alkohol a v sobotu večer šli poctivě spát v osm večer s protejnákem v ruce. Další časy pak byly různě od sebe. Já radši moc neriskoval, v sobotu jsem se vysekal a spadl na ruku a tak jsem nechtěl riskovat zbytečně. A doplazil jsem se dolů s časem 4:38. Přesný výsledky vám zatím neřeknu, protože v době, kdy píšu tenhle report ještě nikde není ani fotka :/ Už se těším na pohár, kterej se tu pojedete za 14 dní. To bude hrozná mela :) Fotky dodám hned, jak někde nějaký splaším. Už mám fotky tratě od pojištováka vébříka, díky kámo

9 comments

  1. Teda to vypadá hodně zajímavě. Takhle z fotek se mi to líbí – spousta toček, vypadá to, že docela ve svahu, krátký, zavřený, startovní sešup. Těším se. Vypadá to, že je to o něco delší než komárka, co? A co ty dva paleťáky vedle sebe? to je na volbě, co se bude skákat, nebo má větší nějaké zvýhodnění?

  2. asi o něco delší bude no. Velkej paleták nikdo ani neskakal, je fakt velkej. Výhodu v tom nevidím ani

  3. Děkujem Kubajsz za reportik a hlavne fota ;-) vypadá to jako strašnej Murdor už se těším na ČP ale s respektem…

  4. Teda to vypadá hodně zajímavě. Takhle z fotek se mi to líbí – spousta toček, vypadá to, že docela ve svahu, krátký, zavřený, startovní sešup. Těším se. Vypadá to, že je to o něco delší než komárka, co? A co ty dva paleťáky vedle sebe? to je na volbě, co se bude skákat, nebo má větší nějaké zvýhodnění?
    +1

  5. Cus chlape, nenatacel si tam nahodou neco z helmy? mam pocit ze tam par lidi s kamerou bylo ale nikde sem trat jeste nevidel na webu. diky

  6. porter: zvýhodnění zatím není vidno a asi ani nebude :)
    dave: hele netočil jsem nic, stejně by nebylo asi nic vidět :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *