Vítání sněhu

gv1q0034

Tak to letos “konečně” spadlo. Bílé zlo je tu, teplota pod bodem mrazu, takže ideální podmínky na zajetí sjezďáku Ninja DH Team 2014. : ) No a když už jsem se měl trápit venku v tom mrazu, tak jsem z toho chtěl mít aspoň nějaký fotky na památku. Slovo dalo slovo a konečně se mi povedlo domluvit na focením s Martin Kozákem.

gv1q0187

Z toho jsem měl velkou radost. Martin je dle mě jeden z nejlepších sportovních fotografů u nás, však posuďte sami: martinkozak.com . Vyrazili jsme na Závist, resp. na Vykopávky k Dolním Břežanům. Je tam pár skoků a klopenek. Nic velkýho, ale ono na tom zmrzlym povrchu ani nešlo moc vymýšlet. Po pár projetí klopénky se to vyjezdilo na led a klouzalo to víc než bylo zdrávo.

gv1q0221

To Martinovi ale nebránilo v tom, udělat pár super fotek. Fotil jsem už s hodně fotografama, ale Martin vyhrává v rychlosti nastavení fotáku, blesku, najití správného úhlu atd. Většinou si člověk vytlačí kolo na kopec a má chvíli čas, než to fotograf všechno nastaví. S Martinem jsem měl ale pocit, že ho furt zdržuju. : ) Je prostě znát, že fotí hodně sportovních akcí, kde často o dobrém snímku rozhodují vteřinky.

gv1q0257

Celé focení nám nakonec zabralo cca 4 hodinky. Já si celkem fajn zajezdil. Projel jsem novou Ninju, která má na rok 2014 ostřejší brzdy, sjezdovou přehazku od Sramu a hlavně novej vzduchovej tlumič, kterej chodí jako máslo. Krom toho jsem si rovnou vyzkoušel nové chrániče iXS a bundu od stejné značky. A musím říct, že z těhle produktů je cítit švajcarskej smysl pro detail. Chrániče i bunda jsou vychytané do nesmyslu a já se těším, až si na sezonu pořídím i zbytek věcí od téhle značky. Například chrániče Carve nemají klasický suchý zip, za který se vám škube počívka kraťasů, jsou z příjemného, prodyšného neoprénu a mají v sobě plast s označením X-Matter. A bunda, krom skvělého designu, výborně dýchá směrem ven, má nepromokavé zipy, spoustu kapes atd. To bych tu ale mohl psát do nekonečna. Vracím se zpět k fotkám. Tu je máte pěkně všechny po hromadě, tak snad se budou líbit. No a snad se brzo s Martinem zase potkám někde na svahu …

PS: Díky za fotky!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *