VW Golf mkII GTI 16V 1987

Photo 19.03.16 20 20 13

Už od mala jsem chtěl mít svýho hranatýho Golfa. Jsem sice furt malej, ale už jsem o něco starší a Golfa si konečně můžu pořídit. Hledal jsem dlouho až jsem nakonec objevil Golf 2 v edici Fire&Ice, dal jsem mu nějakou péči a teď s ním jezdím. Více fotek najdete na mém FB profilu zde.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


Nicméně při renovaci jsem chytil tak nějak slinu a tak jsem začal koukat po nějakym bráškovi k fialovákovi. Úplnou náhodou jsem na bazoši narazil na zarostlou dvojku. Na první pohled odepsaný auto, místo laku mech, auto zapadlý do kopřiv a vyřazený z evidence. Ale ten nadpis, ve kterém stálo Golf 2 GTI 16V a fotky motoru s označením DOHC mluvily za vše. Navíc to pan majitel nechával za moc pěkný peníze. Neváhal jsem, hned zavolal a auto si zamluvil. Bál jsem se, aby to nekoupil někdo jinej, tak jsem si pro to chtěl druhej den zajet. Bohužel to ale nešlo, protože mi majitel řekl, že Golfa bude muset vytáhnout traktorem a to se mu povede až o víkendu. Normálního člověka by to asi odradilo, ale já se na víkend těšil o to víc.

Přidávám galerku fotek stažených z bazoše:


Základní informace:

Tovární značka, typ: VW Golf 19 1.8 GTI
Typ: PL
Rok výroby: 1987
Výrobní číslo: 021744
Max. výkon: 95KW
Zdvih objem: 1780
Hmotnost: 970kg
Nejvyšší pov. rychlost: 186km/h
Stav tachometru: 139 710km
Původ: Švýcarsko
Dovezeno: 17.03.1999
Vyřazeno: 15.11.2010
Počet vosích hnízd: 2
Počet vypěstovaných kopřiv: 236
Počet myšších hnízd: 3


 

Je tu víkend, jedu za tátou do Děčína pro plaťák a vyrážíme směr Tábor pro Golfa. Ten je v malý vesničce u Tábora, už připravenej u brány. S majitelem trochu kecám a zjišťuju proč ho prodává.Vypadá to, že ani moc nevěděl, co vlastně na tý zahradě má. Jediný co věděl, že auto jezdilo 240km/h :) Auto stálo na dvoře od roku 2010 a od té doby se s ním nehýbalo. Respektive hýbalo, směrem dolu do země. Kupodivu to ale furt není tak hrozný, jak jsem si myslel. Neotálíme, podepisujeme smlouvu a hážeme auto na plaťák. Je to lehce z kopce, takže sedám za volant a po roztlačení na něj najíždím. Moje první metry v GTIčku :) Po dojetí do Děčína jedeme rovnou na místní vapku a z auta sundaváme to nejhorší. Což je vidno v další galerce. Golf dává jednoznačně najevo, že ještě nechce umřít a že rozhodně má cenu ho zachránit. Což dokazuje i tím, že po zapojení nový baterky na servisu točí motorem. Samozřejmě jsme zkontrolovali veškerý náplně, kupodivu oleje bylo dost a i všech ostatních kapalin. Motor točí, čerpadlo se taky sepnulo, palubka svítí, palubní počítač (jo, má to i palubní počítač) taky jede … Prostě paráda :) Bohužel ale nechytá, benzín, kterej tam byl byl fakt zvětralej po těch šesti letech. Nicméně druhej den na to se ho tátovi povedlo natočit.

Video z pokusu o nastartování


Po týdnu se k němu vracím. Začínám tím, že na něj dávám normální kola, abych s ním mohl manipulovat po servise. Tamty po těch šesti letech stání nebyly uplně v cajku a byly spíš hliněný než gumový. Při sundavání zjištuju, že Golfík mám parádní červený brzdový třmeny vzadu i vpředu. Což mě mile překvapilo. Kola se roztočily a s golfem se dá hejbat. Hurá. Další etapa je odstrojení vnitřku. Chvíli koukám, co k tomu budu potřebovat a zjišťuju, že mi na to bude stačit originální VW šroubovák a 17tka klíč. Tak se pouštím do práce a během 3 hodin je 80% interiéru venku. Snažím se si všechno fotit, abych to pak dal dokupy, ale vypadá to, že to snad nebude takovej hlavolam. A kdyby jo, tak budu opisovat u fialovýho :) Všechno šlo relativně hladce, ne jako u nových aut. Proště vyšroubuješ, vycvakneš, sundáš. Podlaha je na tom celkem dobře, koberec půjde zachránit, sedačky se budou muset nechat lehce opravit. Takže mám za sebou pár hodin práce, ze který je radosti až na půdu. Přidávám pár dalších fotek. Příště doodstrojím zbytek vnitřku a začne se asi s odstrojováním předku.


Tak jsem zpět. Hodně jste mě překvapili s Vašima reakcema, díky kterým bych si nejradši vzal na týden dovolenou a jel do Děčína brousit, čistit, renovovat :) Ale musím vydržet. A tak si krátím volné chvíle hledáním inspirace a zjišťováním, co a jak udělat. Něco málo jsem zatím našel a jdu se s vámi o to podělit. Některé úpravy jsou možná až moc, někde jsou zase pěkný jen kola nebo stav. No ale kouká se na to prostě dobře.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *